İçeriğe geç

MEZOTERAPİ İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

Temmuz 19, 2013

MEZOTERAPİ İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

Cilt çatlakları günümüzde yalnızca kadınların rahatsızlık duydukları bir cilt problemi olmaktan çıkmış, erkekleri de ilgilendiren bir sorun haline gelmiştir. Çatlak oluşumundan birincil olarak sorumlu olan hormonlar olduğundan, mevcut hormonal değişimler ve düzensizlikler herkeste görülmesi bakımından kadın erkek fark etmeksizin rahatsız eden bir problem haline gelmiştir.

Çatlaklar genellikle ergenlik ve hamilelik döneminde görülse de vücut geliştiren erkeklerin dışarıdan vücutlarına steroid almaları ile de gerçekleşebilmektedir. Çünkü steroid hormonu alınması vücudun hormonal dengesini bozarak bağ doku elemanlarından, cildin elastikiyetinden sorumlu elastin yapı destek elemanının yapısı bozulmakta ve çatlaklar oluşmaktadır.

Cilt çatlakları genellikle 2-3 cm. boyunda 2-5 mm. genişliğinde, ileri safhalarda mor ya da kırmızı renklerde, gerilemiş safhalarda beyaz renkte görülen bir cilt problemidir. Bu cilt probleminin tedavisinde çok fazla yöntem kullanılmakla birlikte son yıllarda tercih edilen yöntemlerden biri de mezoterapi ile çatlak tedavisi uygulamasıdır.

Mezoterapi ile çatlak tedavisi, epidermis, dermis ve bağ doku katmanlarından oluşan cildin en alttaki bağ doku katmanını uyaran bir tedavi tipi olması nedeniyle pozitif sonuç doğurması bakımından avantajlı bir uygulamadır. Bu işlem ile bağ doku elemanlarından kolajen ve elastin uyarılarak hem çatlak oluşan bölgenin rejenerasyonu hem de cildin eski tazeliğine, canlılığına ulaşması sağlanmaktadır.

Mezoterapi ile çatlak tedavisi, çatlak sorununun büyüklüğüne bağlı olarak değişen seans sayılarına rağmen genellikle ilk 2 seanstan sonra gözle görülür şekilde değişim gözlenmektedir.

 

Reklamlar
Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: