İçeriğe geç

LAZERLE ÇATLAK TEDAVİSİ

Temmuz 19, 2013

LAZERLe çatlak tedavisi 2LAZERLE ÇATLAK TEDAVİSİ

Cildimiz bizi çevresel mekanik, kimyasal ve fiziksel etkilerden kuruyan bir bariyer görevi görmektedir. Dolayısıyla en kolay ve fazla miktarda zarar gören bölgemizdir. Cildimizi dış etkiler dışında iç sebeplerden de zarar görebilmektedir. İç sebepler arasında hastalıklar, stres, düzensiz beslenme sonucu gerekli vitaminlerin alınamaması ve hormonal düzensizlikler sayılabilir. Cildimizi etkilen iç sebeplerden hormonal düzensizlikler özellikle cilt çatlağı oluşumunda etkin rol oynamaktadır.

Cildimizde oluşan çatlaklar genellikle ergenlik döneminde ilk olarak oluşmaktadır. Ergenlikte oluşan cilt çatlakların daha az belirgin şekilde olduğu ve zamanla gerileme görüldüğü tespit edilmiştir. Fakat özellikle hamilelik döneminde oluşan çatlaklar çok daha koyu renkli ve geniş çapa sahip şekilde meydana gelmektedirler. Bu nedenle hamileliğe ait cilt çatlakları gerileme gösterse dahi belirginlikleri kaybolmamaktadır.

Son yıllarda en çok tercih edile çatak tedavisi yöntemi lazerle çatlak tedavisi yöntemidir. Bu işlemde çatlak olan bölgedeki bağ doku elemanları uyarılarak canlandırılma sağlanmakta ve çatlağı oluştuğu bölgedeki renk değişimi hafifletilebilmektedir.

Cilt çatlağı günümüzde yüzde yüz düzeltilebilen bir cilt problemi olmadığı için en az belirgin şekilde var olması iyi bir sonuç olarak değerlendirilmektedir. Lazerle çatlak tedavisi çatlakların görünmemesi için uygulanabilecek en etkili yöntemlerden biridir

Lazerle çatlak tedavisi genellikle 20-30 dakikalık seanslar ile yapılmaktadır. Seans sonrasında hafif kızarıklık görülmesinin normal olarak karşılanası ve kendiliğinden geçmesi beklenmelidir. Bunun dışında herhangi bir istenmeyen durum oluşursa zaman kaybetmeden bu işlemi yapan hekiminizle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

Reklamlar
Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: