İçeriğe geç

DERMOROLLER İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

Temmuz 19, 2013

DERMOROLLER İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

Cildimiz dış etkenlere karşı iç doku ve organlarımızı koruyucu bir görev üstlenmektedir. Cilt katmanları epidermis, dermis ve bağ doku katmanlarından oluşmuştur. Ciltteki sorunlara dış etmenler sebep olabileceği gibi iç etmenler de sebep olabilmektedir. Bu nedenle cilt üzerinde sonradan oluşan her türlü durum detayı ile muayene olunarak, araştırılmalı, teşhis ve tedavisine başlanmalıdır.

Cildimiz üzerinde etkili olan iç değişimlerden biri hormonal düzensizliktir. Hormonlarımız dışarıdan hormon alma, hamilelik ve ergenlik döneminde olma gibi durumlarda düzensizlik ve ani değişim göstermektedir. Hormonların ani değişimleri sonucu cildimizin bağ dokusunda bulunan elastin yapılarında bozulma olabilir. Elastin cildin esnekliğinden, her hangi bir mekanik müdahale olduğunda tekrar eski haline gelmesinde sorumlu bir yapı destek elemanıdır. Elastin yapısının bozulmasıyla ciltte çatlaklar meydana gelmektedir. Çatlak tedavisinde son dönem uygulamalardan biri de dermoroller ile çatlak tedavisi tekniğidir.

Dermoroller ile çatlak tedavisi, çatlak olan bölgeden 1-2m. Çapında mikro iğneler ile kanallar açılarak bağ doku elemanlarından kolajen ve elastin yapı destek elemanlarının uyarılmasını, aktive olmasını ve sanki orada bir yara varmış gibi bölgeyi onarmaya başlamasını sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Dermoroller ile çatlak tedavisi klinik ortamda 30-60 dakikalık seanslardan oluşan bir tedavi metodudur. Sorunun büyüklüğüne bağlı olarak seans sayısı artsa da asgari olarak 4 seans uygulanmaktadır. Her seans arasında 1 ay olması gerekmektedir. İşlem sonrasında işinizin başına dönebilmeniz açısından avantajlı bir çatlak tedavisi metodudur.

 

Reklamlar
Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: