İçeriğe geç

ÇATLAK TEDAVİSİ (CİLT ÇATLAĞI)

Temmuz 19, 2013

ÇATLAK TEDAVİSİ (CİLT ÇATLAĞI)

Ciltte oluşan çatlaklar geçmişten bu yana bilim ve teknoloji dünyasını da yakından ilgilendirmekle birlikte yapılan yeni buluşlar ile çözüm arayışları bir nebze de olsa cevaplanmıştır. Çatlak tedavisi (cilt çatlağı) özellikle krem, losyon gibi sadece yüzeye uygulanan yöntemler ile yapılıyorsa çok daha zahmetli ve sabır isteyen bir tedavidir. Son yıllarda çatlak tedavisi (cilt çatlağı) için geliştirilen lazer uygulamaları bu alandaki çalışmalar arasında çığır açan bir etkidedir. Bu tip yöntemler kısa sürede etki görülmesi bakımından da daha avantajlıdır.

Çatlak tedavisi (cilt çatlağı) için uygulanan striaplasti işlemi bölgedeki izin rengini açarak diğer bölgeler ile ton bakımından uyum sağlamasını ve daha az fark edilir olmasını sağlamaktadır. Günümüzde çatlakların tamamen ortadan kalmasını sağlayan herhangi bir yöntem yoktur. Ancak çatlak izinin görüntüsü cilt ile daha uyumlu hale getirilebilmekte, cilt daha canlandırılabilmekte ya da çatlakların oluşmasına neden olan hormonlar lokal uygulanan kremler ile baskılanabilmektedir.

Çatlak oluşumunda önemli rol oynayan elastin yapı destek elemanının aktifleştirilmesini sağlayan yöntemler en çok pozitif sonuç alınan yöntemlerdir. Çünkü bağ dokunun yüzde sekseni kolajenden, yüzde dört elastinden oluşmuştur ve çatlakların oluşma sebebi elastinlerin yok olmasıdır. Kolajen ise cildin yenilenmesinden sorumlu olan ağ şeklinde bağ dokuyu destekleyen bir yapı destek elemanıdır.

Çatlaklarınız için tedavi görmek istiyorsanız öncelikli olarak yöntemler hakkında detaylı bilgi almak üzere dermatolog uzmanları ile görüşmeniz gerekmektedir.

Reklamlar
Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: